Kategorie
Szafy

Idealna szafa na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Jeśli jesteś na etapie urządzania domu lub mieszkania, to wiesz, że znalezienie szafy idealnej, jest nie lada wyzwaniem.

Jeśli jesteś na etapie urządzania domu lub mieszkania, to wiesz, że znalezienie szafy idealnej, jest nie lada wyzwaniem. Wbrew pozorom, mnogość ofert dostępnych na rynku, wcale nie ułatwia tego zadania, a samo porównywanie modeli i odwiedziny w kolejnych salonach meblowych potrafią  przytłoczyć nawet najbardziej wytrwałego zawodnika.

szafa na wymiar od producenta mebli

Może więc zamiast tracić czas na poszukiwania gotowego produktu, lepiej zaufać profesjonaliście i zdecydować się na wykonanie szafy pod wymiar?

To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie tylko cenią swój czas, ale również tych, którzy chcą kupić mebel wysokiej jakości, skrojony na miarę indywidualnych potrzeb. Dobry producent nie tylko przygotuje projekt szafy i go zrealizuje, ale w swojej ofercie uwzględni również opcję dowozu i montażu. Czy nie jest to kompleksowa usługa, na miarę XXI wieku?

Użyteczność i funkcjonalność

W dzisiejszych czasach klienci stronią od byle jakości. Zamiast taśmowo produkowanych mebli, wybierają niepowtarzalne i unikatowe. Nic więc dziwnego, że szafy na wymiar, cieszą się obecnie tak dużą popularnością. Każdy klient to inna historia, inna przestrzeń do zagospodarowania, inny styl, inny projekt, czy pomysł na wykonanie. Dzięki temu, każda realizacja jest wyjątkowa! Dopasowana do potrzeb i oczekiwań konkretnej osoby. 

Co więcej, mitem jest, że szafy na zamówienie, są produktem luksusowym, zarezerwowanym dla określonej grupy klientów. Co prawda koszt tej inwestycji jest nieco wyższy niż, zakup gotowego mebla z salonu, ale w dłuższej perspektywie to po prostu oszczędność. Meble od producenta są zwykle solidniej wykonane i z lepszej jakości materiałów, co gwarantuje ich trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. To meble na lata! 

Zalety szafy wykonanej na zamówienie 

Oprócz wymienionej już, unikatowości, meble zrobione przez konkretnego producenta mają szereg innych zalet. Sprawdzą się w pomieszczeniach o nietypowej architekturze, zagospodarują przestrzeń pod skosem czy pod schodami. Zabudowa wnęki? Żaden problem. Dobrze wykonany projekt, a niepraktyczna wnęka może stać się bardzo funkcjonalną szafą do przechowywania. W przypadku mebli na zamówienie ogranicza nas tak naprawdę tylko własna wyobraźnia (no i pewne ograniczenia techniczne, na które nie mamy wpływu). 

Ogromną zaletą realizacji indywidualnego projektu jest, stworzenie idealnej szafy w zabudowie, tj.: umieszczonej dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy, bez utraty nawet najmniejszego centymetra przestrzeni, funkcjonalnej, czyli mieszczącej wszystkie ubrania, buty, pościel i inne rzeczy, oraz przede wszystkim estetycznej, czyli atrakcyjnej wizualnie. 

Jak zorganizować wnętrze szafy?

Projektowanie szafy na wymiar obejmuje nie tylko dobór materiałów oraz koloru frontów, ale przede wszystkim rozmieszczenie półek, szuflad, drążków na wieszaki itp. To właśnie od tego układu zależy, czy szafa będzie funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu. 

Ten etap warto dobrze przemyśleć, a następnie skonsultować ze specjalistą. Producent, który wykonuje wiele tego typu realizacji, może zaproponować rozwiązania, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy np. obrotowe lustra, stojaki (prawidła) na buty, specjalne wieszaki na krawaty, wąskie szuflady na bieliznę, czy schowek na deskę do prasowania. Projektując wnętrze szafy warto wykorzystać każdy milimetr przestrzeni. Im więcej szuflad z organizerami, półek, koszy do przechowywania, czy uchwytów na drobny sprzęt elektroniczny, tym lepsza organizacja i większy komfort z codziennego korzystania. 

Warto pamiętać, że szafa to coś więcej niż zwykły mebel. Oprócz jej podstawowej funkcji użytkowej, może też (a nawet powinna) stać się ozdobą wnętrza. Zależnie od frontów, jakie wybierzemy, uzyskamy określony efekt. Jasne kolory „uporządkują” przestrzeń, lustra, optycznie powiększą pomieszczenie, a charakterystyczna struktura drewna nada wnętrzu przytulny charakter. Tak naprawdę, efekt końcowy, zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni klienta. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *