Kategorie
Meble na wymiar

Czy meble na wymiar sprawdzą się na poddaszu?

Poddasze mieszkalne to przestrzeń, która wymaga odpowiedniej aranżacji, opartej na naprawdę dobrym i przemyślanym projekcie. Choć elementy, takie jak skosy, okna dachowe, wysokie sufity czy drewniane belki, bywają problematyczne, to jednak odpowiednio zagospodarowane, mogą stać się niewątpliwym atutem tego miejsca. 

Ze względu na to, że każde poddasze charakteryzuje się zupełnie innymi wymiarami, wysokościami oraz metrażem, znalezienie odpowiednich mebli w salonie bywa dużym wyzwaniem. Aby uniknąć sytuacji, w której wymarzona komoda czy szafa, nie mieści się pod skosem lub we wnęce, warto rozważyć zakup mebli na zamówienie. 

białe meble do łazienki pod skos

Jak umeblować poddasze?

W przypadku poddasza bardzo ważne jest, by zostało zorganizowane w sposób funkcjonalny i estetyczny. Faktem jest, że ze względu na obecność skosów, powierzchnia użytkowa w stosunku do całkowitej powierzchni mieszkania ulega zmniejszeniu. Aby zapobiec jej marnowaniu, bardzo ważne jest, by projekt mebli do zabudowy salonu, sypialni, łazienki, kuchni, czy pokoju dziecięcego, uwzględniał każdy, nawet najmniejszy centymetr przestrzeni pod skosami, lub we wnękach. O ile jest to możliwe, warto rozważyć budowę antresoli, na której można zorganizować sypialnię, lub gabinet do pracy.

biała szafa na wymiar pod skos

Chociaż poddasze ma zwykle ograniczone możliwości aranżacyjne, to z pomocą dobrego architekta, można stworzyć z niego naprawdę przytulne i funkcjonalne mieszkanie. Właśnie dlatego tak ważne jest, by na etapie projektowania, dokładnie przemyśleć każde z proponowanych przez fachowca rozwiązań, zaczynając od rozplanowania położenia mebli, na ich wykończeniu i sposobach otwierania kończąc. 

Jaki styl wybrać?

Każde mieszkanie ma cechy charakterystyczne, które warto wykorzystać na etapie planowania stylu w jakim chcemy je urządzić. Warto zwrócić szczególną uwagę na rozkład i wielkość okien, czy wygląd belek podsufitowych. Zależnie od personalnych upodobań, można zainspirować się drewnianymi belkami tworząc sielski klimat, lub wręcz przeciwnie, nadać mieszkaniu charakter typowo loftowy, w którym doskonale sprawdzą się nowoczesne meble na zamówienie. Ze względu na nieograniczone wręcz możliwości dotyczące wyboru koloru i rodzaju frontów, można stworzyć przestrzeń skrojoną na miarę własnych, indywidualnych potrzeb, nadając wnętrzu unikatowy i oryginalny wygląd. 

Czy szafa na poddaszu, to dobry pomysł?

Jak powszechnie wiadomo, w żadnym domu czy mieszkaniu, nie może zabraknąć pojemnej garderoby albo szafy. Na poddaszu, jest to o tyle bardziej skomplikowane, że obecność skosów, zmniejsza powierzchnię do przechowywania, utrudniając jednocześnie organizację półek i wieszaków, które w przypadku szafy są kluczowe. Prawda jest jednak taka, że dobry producent mebli pod wymiar, nawet pomimo ograniczeń architektonicznych, zaprojektuje taki mebel, który doskonalę spełni swoją rolę. Wbrew pozorom, to co dla przeciętnego klienta bywa ograniczeniem lub przeszkodą, dla producenta, jest tylko kolejnym wyzwaniem, zmuszającym do kreatywnego podejścia do sprawy. 

Chociaż urządzenie poddasza mieszkalnego bywa problematyczne i wymagające, coraz więcej osób decyduje się na zakup tego typu przestrzeni. Nic w tym dziwnego. Poddasze, ma swój wyjątkowy klimat, który tworzą charakterystyczne skosy czy okna dachowe. Ze względu na nietypowe kształty i różnego rodzaju bariery architektoniczne, każde poddasze wygląda zupełnie inaczej, a tym samym potrzebuje rozwiązań skrojonych na miarę indywidualnych potrzeb właścicieli. Właśnie dlatego posiadacze poddasza mieszkalnego, bardzo chętnie decydują się na zakup mebli wykonywanych na zamówienie, dzięki którym mogą zaaranżować przestrzeń według własnego pomysłu i stylu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *