Kategorie
Meble kuchenne

Kuchnia na wymiar czy z IKEI?

Urządzanie kuchennego wnętrza wiąże się z podejmowaniem wielu istotnych decyzji, jednak najbardziej kluczową dla całego ukłądu kuchni jest wybór szafek i mebli kuchennych. Jakie wybrać? Czy zdecydować się na meble wykonywane na wymiar? A może lepiej skorzystać z gotowych rozwiązań dostępnych np. w sklepie IKEA?

Czas to pieniądz?

Czeka Cię remont lub urządzanie nowej kuchni? Z pewnością masz już pewną wizję na jej wygląd, kolorystykę, detale. Zanim jednak zaczniesz ustawiać na półkach ulubione kubeczki i wieszać ozdoby, podjąć należy decyzję na temat wyboru mebli kuchennych. Jak dokonać właściwego wyboru?

Kluczowym jest odpowiedzenie sobie na kilka podstawowych pytań. Przede wszystkim, warto uświadomić sobie, ile czasu dajemy sobie na urządzenie pomieszczenia. Odpowiedź będzie generowała kolejne wybory. Jeśli mamy możliwość czekania kilka/kilkanaście tygodni, warto postawić na kuchnię wykonywaną na wymiar przez stolarza. Usługa taka wymaga uzbrojenia się w cierpliwość i czas – jest on konieczny do przygotowania mebli nie z „półproduktów”, ale skrojonych na miarę Twojego wnętrza. Meble z sieciówki są składane z wyprodukowanych wcześniej części i w Twoim domu mogą się znaleźć już po kilku dniach od złożenia zamówienia.

otwarta kuchnia na wymiar w czarnym kolorze

Optycznie, estetycznie

Kuchnie z popularnych sieciówek cechuje mniejsza możliwość wyboru na przykład szerokości szafek. IKEA czy inne sieciówki oferują szafki o szerokości co 20 centymetrów – wiąże się to z mniejszymi możliwościami doboru mebli do wymiarów, kiedy odejmiemy wszelkie niezbędne sprzęty – zmywarkę, kuchenkę czy lodówkę. Inną istotną kwestią jest brak spójności estetycznej – meble kuchenne najlepiej wyglądają wtedy, kiedy dolne i górne szafki mają powtarzalne wymiary – w przypadku kiedy wybieramy, najpopularniejszą, czterdziestopięciocentymetrową zmywarkę, w popularnych sieciówkach nie dobierzemy do niej szafki w tym wymiarze, przez co optycznie meble będą „przesunięte”.

biała kuchnia na wymiar z wyspą

Do wyboru, do koloru!

Meble na wymiar mają znaczną przewagę nad meblami z sieciówek także w kwestii doboru dodatków, materiałów i niestandardowych rozwiązań – możliwość wyboru nie spośród kilku, ale kilkuset kolorów, wzorów daje pewność, że stworzona i urządzona kuchnia będzie prawdziwą kuchnią marzeń! Bez kompromisów i półśrodków!

Korzystając z usług wyrobu mebli na wymiar możemy mieć pewność, że nasza kuchnia będzie całkowicie unikalna i szlachetna, wykonana z najlepszych materiałów. Jedynym minusem może być wyższa cena, jaką zapłacimy za wykonanie mebli. Sieciówki z pewnością posiadają meble w lepszych cenach, jednak w tym przypadku – płacimy za jakość!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *